Borcka booked.net
+23°C
  r10

  Artvin Hopaspor Gebzespor karşısında coştu

  Spor Toto 3. Lig 1.grup 9.haftasında Artvin Hopaspor ve Gebze spor karşılaşmasında gülen taraf Artvin Hopaspor oldu.

  Hopa ilçe Stadı'nda Gürcan Hasova yönetimi ile yoğun taraftar desteği ile başladı.

  Karşılıklı atakların sonucunda baskı yapan Artvin Hopaspor Gebzespor'un ceza sahası içerisinde sol tarafında yapılan atağını, Gebzespor'un oyuncusunun müdahalesiyle penaltıya dönüştü. Artvin Hopaspor 36.dakikada Gökhan Günel'in penaltı atışını kalecinin müdahalesiyle geri dönen topu tamamlayarak takını 1-0 öne geçti.
  Bu dakikadan itibaren taraftar desteğini arkasına alan A.Hopaspor atakların sıklaştırdı ancak Gökhan Günel'in attığı golün dışında başka gol olmayınca Gebzespor karşısında ilk yarı 1-0 tamamladı.
  Karşılaşmanın ikinci yarısında ev sahibi olma özelliğini kullanan Artvin Hopaspor, Gebzespor'un üstüne etkili gitmesiyle karşılaşmanın 47.dakika Fazlı Ayan'ın attığı golle takımını 2-0 öne geçirdi.
  Gebzespor'un atağını sert müdahalesiyle kesilmesi ile kullanılan serbest vuruştan açılan orta sonucunda Gebzespor dan Saruhan Yazgun'un kafa vuruşuyla topu ağlara göndermesiyle 52. dakikasında farkı bire indirdi.
  Artvin Hopaspor taraftarı karşılaşmanın düdüğünden sonra hiç susmadan desteklemesi sonucunu ataklarını sıklaştıran Artvin Hopaspor sağ taraftan geliştirdiği atağı iyi değerlendirmesi ile ceza sahasına süzülerek giren Hopa spordan Serbay Yağız kalecinin yan tarafından topu filelere gönderdi. Bu golle Gebzespor karşısında 74.dakikada 3-1 öne geçti.
  Artvin hopaspor etkili oyunu sonucunda kurduğu baskı sürenin ilerlemesiyle daha da etkili olmaya başladı ve bu baskıyla Mustafa Pınar'ın orta alandan alarak sol tarafa çevirdiği atağı sürdürmesi ile ceza sahasına girerek yaptığı ortayı iyi değerlendiren İsmail Sarı takımını 4-1 öne geçirdi.
  Hopaspor Gebzespor karşısında 4-1 öne geçmesine rağmen durmayarak yaptığı etkili atak sonucunda Enes Dada orta alandan aldığı topu ceza sahasına girerek yaptığı şık bir vuruşla takımını 90+2 de takımını 5-1 öne geçirdi. Atılan bu golle karşılaşma sona erdi.
  Karşılaşmanın başlama vuruşundan bitiş düdüğü ne kadar taraftarının desteğiyle etkili oynayan Artvin Hopaspor Gebzespor karşısında 5-1 net bir skorla 3 puanı hanesine yazdırdı.
  İsmail ATAMAN