Ülkemizde, özgürlükle ilgili herhangi bir özgürlük kısıtlaması yok, ancak özgürlük özgürlük diye çığırtkanlık yapanlar başkalarının özgürlüğünü kısıtlamasına normal bir olaymış gibi hareket etmektedir.

Son dönemlerde özellikle dini inançlarına göre yaşamaya çalışanlara karşı bir karalama tavır içindeler.

Özellikle seçim sürecindenmi dir bilinmez çirkin ve kötü kelimeler ile hakaret edenler marifetmiş gibi hareket edilmesi. 
Çünkü seçim öncesi toplumda kargaşa yaratarak bir huzursuzluk ortamı yaratmak, seçmen çoğunluğunu elde tutan gruba zaafiyet yaratmak için toplumun hassas olduğu konulara değinilerek huzursuzluk yaratmaya çalışıldığına dair anlam ve ifade çıkıyor.

Bununla ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlarından sonra gözaltına alınan kişiler genellikle 90 derece çark ederek inkar etme sürecine girmekteler.

En büyük inkar karşılığı eşinin, annesinin, yakınlarının da baş örtülü olduğunu ifade ederek kendilerini savunmaktalar.

Eğer özgürlük ve demokrasi diye savunan bu kişilere ilk önce kendilerine baksınlar.

Kendi haklarını savunanlar ve özgürlük ve demokrasi sözünü ifade edenler dürüst ve ahlaki kurallarından çıkmayanlara sözümüz olmaz.

Herkes kendini özgür ve demokrasi içerisinde yaşadığını hissetmeyebilir bu durumdan dolayı kimse bir başkasına sataşma tavrına girmeden haklarında usulünce arayabilirir.

Lafımız bu iki kelimeyle başkalarına sataşanlaradır.

Bir insan özgürlük istiyoruz diye başkasının özgürlüğünü kısıtlama hakkına sahip değiliz.

İsmail ATAMAN

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile